Welcome to BeautySpot!

Welcome to BeautySpot!

A word from Vivien Hawkins, salon owner

Facial masks are treatments applied to the skin and then removed. Typically, they are applied to a dry, cleansed face, avoiding the eyes.

Visit Our Salon

Protez Tırnak

Protez tırnak, kişiye sağlıklı ve estetik bir tırnak görüntüsü vermek amacıyla kendi tırnağınızın üzerine yapılan bir işlemdir. 3 şekilde yapılır.

Varolan tırnağımızın uçlarına yapıştırılan tip adı verilen plastik tırnak eklentilerinin üzerine uv/led lambada donan bir jel uygulanarak tekrar şekillendirme işlemidir.

Son zamanlarda jel tırnak olarak bilinen, tırnakların uçlarına tip yapıştırılmadan, kağıt bir şablon aracılığıyla tırnaklarınızın tamamen jel ile kaplanıp uzatılarak yapılan bir protez tırnak işlemidir.

En eski protez tırnak sistemi olan akrilik sistem daha çok problemli tırnaklarda tercih edilir. Akrilik tozu ve özel solüsyonu birleştirilerek homojen bir madde oluşturulur ve tırnağın üzerine konularak fırça yardımıyla tırnağın kaplanması ve uzatılması sağlanır. Uv/led lambada kurutulmaya ihtiyacı yoktur.

More Info

İpek Kirpik

İpek kirpik uygulaması, kişinin kendi kirpiklerinin uzunluğunu ve yoğunluğunu arttıran, göz yapısının daha estetik durmasını sağlayan bir uygulamadır. Özel olarak hazırlanmış kirpikler, kişinin üst göz kapağındaki kendi kirpiklerine tek tek, sadece kirpik için üretilen medikal yapıştırıcı ile yapıştırılır.

Klasik ipek kirpik sizin her bir kirpiğinize tek bir kirpik eklenmesidir. Yoğunluğu çok olmadığı için doğal / naturel kirpik diye de bilinir.

More Info

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, her şart altında bakımlı olmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Makyaj yapmaya vakit bulamayan ya da sürekli makyaj yapmaktan sıkılan kadınlar, sürekli gözlerde eyeliner, dudak konturu ve vurgulanmış kaşlara sahip olabilir. Kalıcı makyaj, kaşları dökülen, kaşlarda boşlukları bulunan, istediği kaş şekline sahip olmayan kadınlara da sıklıkla uygulanır.

More Info

Microblading

Eger seyrek kaşlara sahipseniz veya kaş seklinizden hoşnut değilsiniz, microblading kaş sekillendirme uygulaması tam size göre demektir. Son yılların kaş şekillendirme yöntemlerinden en çok tercih edilen uygulaması olan microblading, özel bir ölçüm aleti ile kaşlarınız arasındaki mesafe ölçülerek özel uçlu tek kullanımlık micro igne ve size uygun renk pigmentleri ile kaşlarınızın şekillendirilmesidir.

Microblading (kıl tekniği) uygulamasının en çok tercih edilen kaş şekillendirme uygulaması olmasının nedeni, mevcut kıl miktarına bakılmaksızın doğal görünümlü, kıl gibi vuruşlardan oluşmasıdır. Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise bunlarla mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir. Sonuçlar doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaştır. Başlangıçta kaslar daha koyu görünür ancak iki haftalık süre içinde önemli ölçüde solar.

More Info

Eyeliner

Makyaj denilince kadınlara en zor gelen uygulama kuşkusu eyeliner uygulamasıdır. Kalıcı eyeliner uygulaması yaptırarak ortalama olarak 2 sene boyunca hem zamandan tasarruf eder hemde eyelinerım eşit olmuş mu sorularını tekrarlamaktan kurtulursunuz  Kalıcı dipliner/babyliner ise, günlük hayatında eyelinerı pek tercih etmeyen ancak gözlerinin büyük görünmesini isteyen ve daha keskin bakışlara sahip olmak için kadınların daha çok tercih ettiği bir uygulamadır.

More Info

Dudak Renklendirme

Özellikle her gün ruj kullanımından sıkılan veya ruj kullanmayı sevmeyenler için harika bir uygulamadır. Dudak renklendirme uygulaması ile zamanla solan ve canlılığını kaybeden dudaklara canlılık verilir ve daha dolgun görünmesi sağlanır. Renk tercihi kişinin isteğine göre farklılık gösterebilir.

More Info

Learn More About Our Salon

Other treatments of the face are known as facials

Cosmetics can be also described by the physical composition of the product?

Cosmetics can be liquid or cream emulsions; powders, both pressed and loose; dispersions; and anhydrous creams or sticks.

Hair coloring, or hair dyeing, is the practice of changing the hair color?

The main reasons for this are cosmetic: to cover gray or white hair, to change to a color regarded as more fashionable or desirable, or to restore the original hair color after it has been discolored by hairdressing processes or sun bleaching.

Online marketing to gain customers and compete with the franchise chains?

The US Labor Department estimates employment in the United States will increase 20% between 2008–2014, with greatest employment growth from skin care specialists.

Hair care is the largest segment with 86,000 locations?

Skin care is expected to have revenue of almost $11 billion by 2018. This growth is being driven in part by a generally increasing awareness of the importance of skin care among American woman, but also specifically due to an increase in the market for men. The market is distributed widely across America, with a concentration in the Northeast and Midwest.

Beauty salons have proven to be a recession-proof industry?

Although sales had declined from 2008 highs due to the Great Recession, they remain robust with long term positive forecast. Even though during recessions, consumers tend to be more price conscious, spending continues to increase. With rising per capita incomes across the United States since 2015, beauty salons are booming with the industry generating $56.2 billion in the United States.

Some beauty salons style hair instead of going to a separate hair salon?

Other treatments of the face are known as facials. Specialized beauty salons known as nail salons offer treatments such as manicures and pedicures for the nails. A manicure is a treatment for the hands, incorporating the fingernails and cuticles and often involving the application of nail polish, while a pedicure involves treatment of the feet, incorporating the toenails and the softening or removal of calluses.

BeautySpot WordPress Theme

A perfect WordPress theme for your beauty salon website!

Purchase BeautySpot