MicroBlading Kıl Teknigi

Eger seyrek kaşlara sahipseniz veya kaş seklinizden hoşnut değilsiniz, microblading kaş sekillendirme uygulaması tam size göre demektir. Son yılların kaş şekillendirme yöntemlerinden en çok tercih edilen uygulaması olan microblading, özel bir ölçüm aleti ile kaşlarınız arasındaki mesafe ölçülerek özel uçlu tek kullanımlık micro igne ve size uygun renk pigmentleri ile kaşlarınızın şekillendirilmesidir.

Microblading (kıl tekniği) uygulamasının en çok tercih edilen kaş şekillendirme uygulaması olmasının nedeni, mevcut kıl miktarına bakılmaksızın doğal görünümlü, kıl gibi vuruşlardan oluşmasıdır. Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise bunlarla mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir. Sonuçlar doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaştır. Başlangıçta kaslar daha koyu görünür ancak iki haftalık süre içinde önemli ölçüde solar.

Cildin pigmenti ne kadar iyi tutacağını öngörmek çok zor olduğu için bir yenilemenin yapılmasını sağlamak son derece önemlidir.

Kimler Microblading (kıl teknigi) yaptıramaz?

  • Kemoterapi tedavisi devam eden kanserli hastalara ( Kemoterapi tedavisi bittikten en az 6 ay sonrasında islem yapılabilir.)
  • 18 yaşın altındakilere
  • Hamilelere
  • Hemofili hastalığı olanlara
  • Deri rahatsızlıkları olanlara ( Sedef, egzama vb)
  • Alkol ve uyuşturucu kullananların işlem yapılmadan en az 2 gün önce bırakmaları gerekir.
  • Kan sulandırıcı kullanan tansiyon hastalarına (asprin, kor asprin vb) Şeker hastalarına
  • Şeker hastalarına

Kıl Tekniği uygulaması sonrası bakım nasıl olmalıdır?

Uygulamanın yapıldıgı gün, 2 saat aralıklarla bir nemli pamuk yardımıyla kaşın üzeri hafifçe temizlenir ardından uzmanınızın önerdiği merhem veya vazelin ile kas nemli tutulur. 2. gün sabah, öğle ve akşam 3. gün sabah akşam olmak üzere aynı bakım tekrar yapılır. Uygulama yapılan yer ilk 24 saat asla su ile temas etmemelidir, ilk 24 saat dolduktan sonra uygulama yapılan yere bol vazelin uygulanarak duş alınabilir.

Microblading Uygulama süresi 2 saat civarındadır ve 2 seanstan oluşur. 1 sene boyunca kalıcılığını korur. Pigmentin biçim ve canlılığının muhafaza edilmesi için yılda bir kez yenilenmesi tavsiye edilir. Tercihe bağlıdır.

Gallery